Hemeroidy a jejich léčba

Pokud nevyhledáváte přeplněné ambulance, naopak peferujete spíše soukromí a diskrétní prostředí, nabízíme Vám služby naší proktologické ambulance. Ženy zpravidla preferují ošetření lékařkou při takto intimním problému, muži naopak lékaře, a oběma pacientským skupinám můžeme díky naší paní doktorce a panu doktorovi vyhovět.
Vzhledem k hlavnímu úvazku v nemocnici je sice nemáme k dispozici pořád, ale máme pro Vás vyčleněné hodiny, kdy jsou na našem pracovišti přítomni a mohou se Vám věnovat. Podrobnější informace o jejich ordinačních hodinách můžete získat na naší recepci.


Popis proktologického vyšetření

Jedná se o vyšetření při potížích s hemeroidy a dalších nepříjemných nemocích z oblasti konečníku a análního kanálu. Cílem vyšetření je zachytit zejména případné vážnější onemocnění zažívacího traktu včetně onkologického a zajistit včasnou a účelnou léčebnou péči.


Pro koho je vyšetření určeno?

Vyšetření je určeno pro kohokoliv, jehož trápí pálení, svědění, bolesti a krvácení v oblasti konečníku. 

Jak vyšetření probíhá a jaká je jeho doba?

Po odebrání anamnézy následuje vlastní lékařské vyšetření s případným zákrokem tam, kde je tento zákrok indikován (anoskopie, retroskopie, Barronova ligatura atd.). Vyšetření i s ev. terapeutickým zákrokem trvá 15–30 minut, někdy bývá nutné více návštěv k definitivnímu vyléčení.


Jak se na vyšetření připravit?

Zpravidla není nutná žádná speciální příprava, stačí se běžně vyprázdnit.
 

Jak je vyšetření hrazeno?
 

Proktologická ambulance je provozována mimo režim zdravotního pojištění za přímou platbu.
 

Výkon Cena
Vyšetření lékařem (anamneza, stanovení léčebného plánu) 1 000 Kč
Anoskopie 500 Kč
Rektoskopie 500 Kč
Barronova ligace (anoskopie je součástí výkonu, cena již zahrnuta) 1 000 Kč

 

Máte zájem o služby proktologické ambulance?