Hemeroidy a jejich léčba

Pokud nevyhledáváte přeplněné ambulance, naopak peferujete spíše soukromí a diskrétní prostředí, nabízíme Vám služby naší proktologické ambulance. Ženy zpravidla preferují ošetření lékařkou při takto intimním problému, muži naopak lékaře, a oběma pacientským skupinám můžeme díky naší paní doktorce a panu doktorovi vyhovět.
Vzhledem k hlavnímu úvazku v nemocnici je sice nemáme k dispozici pořád, ale máme pro Vás vyčleněné hodiny, kdy jsou na našem pracovišti přítomni a mohou se Vám věnovat. Podrobnější informace o jejich ordinačních hodinách můžete získat na naší recepci.

Popis proktologického vyšetření
Jedná se o vyšetření při potížích s hemeroidy a dalších nepříjemných nemocích z oblasti konečníku a análního kanálu. Cílem vyšetření je zachytit zejména případné vážnější onemocnění zažívacího traktu včetně onkologického a zajistit včasnou a účelnou léčebnou péči.

Pro koho je vyšetření určeno?
Vyšetření je určeno pro kohokoliv, jehož trápí pálení, svědění, bolesti a krvácení v oblasti konečníku.
 

Výkon Cena
Vyšetření lékařem (anamneza, stanovení léčebného plánu) 1 000 Kč
Anoskopie 500 Kč
Rektoskopie 500 Kč
Barronova ligace (anoskopie je součástí výkonu, cena již zahrnuta) 1 000 Kč

Jak vyšetření probíhá a jak dlouho trvá?
Po odebrání anamnézy následuje vlastní lékařské vyšetření s případným zákrokem tam, kde je tento zákrok indikován (anoskopie, retroskopie, Barronova ligatura atd.). Vyšetření i s ev. terapeutickým zákrokem trvá 15 - 30 minut, někdy bývá nutné více návštěv k definitivnímu vyléčení.

Jak se na vyšetření připravit?
Zpravidla není nutná žádná speciální příprava, stačí se běžně vyprázdnit.
 

Proktologická ambulance je provozována mimo režim zdravotního pojištění za přímou platbu - viz ceník

Máte zájem o služby proktologické ambulance?