Aktuality z Kliniky Top Moravia Health

Provoz masáží od 10. 5. 2021 obnoven

Vážení klienti, od 10. 5. 2021 obnovujeme provoz masáží. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Aktuálně k očkování covid-19 - akt. 3. 5. 2021

Vážení klienti, připravili jsme Vám nové informace o očkování proti covid-19. Leták s aktuálními informacemi naleznete zde.

Doporučený léčebný postup covid-19 - akt. 15. 3. 2021

Vážení klienti, zde se můžete podívat na Doporučený postup Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP pro léčbu pacientů s onemocněním covid-19.

Samotestování ve firmách - akt. 4. 3. 2021

Vážení klienti, zaznamenali jsme vzestup dotazů ohledně samotestování ve firmách. Na tomto odkaze Ministerstva průmyslu a obchodu naleznete postup a aktuální informace. Testování ve firmách provádí každá firma zvlášť, k provedení testu není nutný zdravotník, naše pracoviště neprovádí firemní testování. Více informací jsme pro Vás připravili zde.

E-Zpravodaj - speciál o očkování proti covid-19

Vážení klienti, připravili jsme si pro Vás E-Zpravodaj č. 46 - Speciál na téma Očkování proti covid-19. Stáhnout si jej můžete zde.

Antigenní testování na covid-19

Objednávat na antigenní test se můžete přes Váš účet v TMH Portále. Zde si můžete stáhnout letáček o postupu objednání. V případě, že byste měli jakýkoli problém s přihlášením nebo objednáním termínu, neváhejte nás kontaktovat na ucet@tmhklinika.cz.

Informace k očkování proti covid-19 k 17. 1. 2021

Vážení klienti, aktualizovaný letáček s informacemi o covid-19 naleznete zde.

Informace k očkování proti covid-19 k 7. 1. 2021

Vzhledem k rostoucímu počtu dotazů jsme pro Vás nachystali leták s aktuálními informacemi k 7. 1. 2021. Průběžně Vás budeme informovat o dalším postupu. Leták si můžete stáhnout zde.

Strategie očkování proti covid-19

Vážení klienti, oficiální materiál "Strategie očkování proti covid-19" si můžete stáhnout zde.

Zpravodaj kliniky na téma covid-19

Vážení klienti, právě jsme vydali nový zpravodaj Kliniky č. 45, který je zaměřený na téma covid-19. Stáhnout si jej můžete na tomto odkaze.

Informace pro pacienty covid-19 pozitivní

Připravili jsme přehledný souhrn základních informací pro covid-19 pozitivní pacienty. Stáhnout letáček si můžete na odkaze.

covid-19 vs. chřipka

Nacházíme se v období chřipek a současně probíhá epidemie virové nemoci covid-19. Objevili jsme pro Vás letáček s klinickými příznaky, který Vám může pomoct najít rozdíl v symptomech, než budete informovat svého praktického lékaře.

 

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví můžete sledovat zde.

 

Často kladené dotazy

     

Co dělat když... jsem byl pozitivně testován na covid-19 (PCR)

V případě pozitivního výsledku testu je nařízena izolace v délce trvání 14 dní od provedení PCR testu. Kontrolní test se při ukončení neprovádí – izolace končí po 14 dnech, pokud jsou poslední 3 dny bez klinických známek nemoci. Pokud přetrvává teplota a další známky, izolace se prodlužuje a končí, až jsou 3 dny bez potíží.

 

Co dělat když... jsem byl v kontaktu s pozitivně testovanou osobou

Za rizikový kontakt byl dříve označován takový, který byl delší než 15 minut, na vzdálenost bližší než 2 metry a bez roušky či respirátoru. V současné době výskytu britské mutace je považován za rizikový v podstatě každý kontakt s nakaženým jedincem. Pro dotyčného následně platí 14-ti denní karanténa a v průběhu 5.–7. dne se provede PCR test (nejpozději však do 10. dne). V případě negativního výsledku a absenci klinických příznaků je možné karanténu ukončit 14. den. Při pozitivním výsledku je povinná další 14-ti denní karanténa počínající dnem PCR testu.

 

Komu se karanténa nenařídí?

> osobám, které mají certifikát o provedeném očkování a od aplikace druhé dávky uplynulo alespoň 14 dní,

> osobám, které podělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID 19 v posledních 90 dnech.

 

Co dělat když... jsme v domácí karanténě a manžel/manželka je pozitivní?

V případě nařízení karantény osobě sdílející společnou domácnost s pozitivně testovanou osobou, kdy ve společné domácnosti nelze pozitivně testovanou osobu izolovat v samostatném prostoru, nebo nelze dodržet rozestup nejméně 2 metry, nebo dochází k fyzickému kontaktu s pozitivně testovanou osobou, se karanténa ukončuje nejdříve 14 dní ode dne, kdy byl proveden pozitivní osobě odběr diagnostického vzorku prokazující přítomnost viru SARS-COV-2.

 

Mohu se znovu nakazit po prodělaném koronavirovém onemocnění?

Pravděpodobnost je nízká, není však nulová! Přesto se v současné době považuje cca 3 měsíční interval za bezpečný a nemělo by v této době dojít k reinfekci covid-19.

 

aktualizováno k 2. 3. 2021