Aktuality

Očkujeme posilující dávku od 27. 7. 2022

Vážení klienti, naše pracoviště zajišťuje pro zájemce o posilující dávku covidového očkování vakcinaci přípravkem Comirnaty (Pfizer/BioNTech). Očkovací termíny jsou vypsané prozatím 1x týdne (27. 7., 3. 8., 11. 8., 18. 8., 24. 8.) vždy 13–15 hodin. K očkování je nutné se objednat – lze prostřednictvím Vašeho účtu v TMH Portále: "Nová rezervace > Covid - očkování Pfizer". Očkování je doporučeno všem zájemcům ve věku 18 a více let za předpokladu, že od předchozí vakcinace uplynuly alespoň 4 měsíce.

Aktuální léčebná doporučení při ambulantní terapii – akt. 11. 1. 2022

Vážení klienti, nachystali jsme pro Vás nový letáček s aktuálními léčebnými doporučeními při ambulantní terapii. Stáhnout si jej můžete zde.

Aplikace Tečka – 1. 7. 2021

Vážení klienti, od 1. 7. 2021 byl spuštěn provoz aplikace Tečka, která umožňuje stáhnout certifikáty o absolvovaném očkování proti covid-19 do mobilního telefonu a nosit je s sebou v kapse bez nutnosti připojení k internetu. Jedná se tedy o digitální covid certifikát.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android.

Postup spuštění aplikace:

> po prvním spuštění aplikace budete vyzváni k zadání PIN kódu, kterým se budete přihlašovat,

> uživatele, kteří mají chytré telefony, aplikace vyzve k ověřování pomocí Face ID / otisku prstu,

> přečtěte si smluvní podmínky a potvrďte.

Do aplikace lze přidat i více než 1 osobu – můžete mít tedy v telefonu celou Vaši rodinu. Aplikace automaticky po 24 hodinách aktualizuje nahrané certifikáty. V certifikátu pak po kliknutí na detail můžete najít platnost certifikátu i typ vakcíny. Další informace a nápovědu získáte na webu Ministerstva zdravotnictví – ockodoc.mzcr.cz .

Tipy pro cestovatele – 23. 6. 2021

Vážení klienti, našli jsme pro Vás 2 užitečné webové stránky v případě cestování do zahraničí, což je v současnosti velmi aktuální téma:

1)Očkovací centrum Avenier připravilo přehledné stránky s informacemi souvisejícími s cestováním a onemocněním covid-19 u nás a ve světě. Najdete zde aktuality z ČR i zahraničí, přehledné informace dle destinací apod. https://postcovid.ockovacicentrum.cz/

2)Na stránkách Covid portál najdete informace primárně pro evropské země a rozcestník i pro další země. https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021 

 

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví můžete sledovat zde.