Aktuality z Kliniky Top Moravia Health

Aplikace Tečka – 1. 7. 2021

Vážení klienti, od 1. 7. 2021 byl spuštěn provoz aplikace Tečka, která umožňuje stáhnout certifikáty o absolvovaném očkování proti covid-19 do mobilního telefonu a nosit je s sebou v kapse bez nutnosti připojení k internetu. Jedná se tedy o digitální covid certifikát.

Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android.

Postup spuštění aplikace:

> po prvním spuštění aplikace budete vyzváni k zadání PIN kódu, kterým se budete přihlašovat,

> uživatele, kteří mají chytré telefony, aplikace vyzve k ověřování pomocí Face ID / otisku prstu,

> přečtěte si smluvní podmínky a potvrďte.

Do aplikace lze přidat i více než 1 osobu – můžete mít tedy v telefonu celou Vaši rodinu. Aplikace automaticky po 24 hodinách aktualizuje nahrané certifikáty. V certifikátu pak po kliknutí na detail můžete najít platnost certifikátu i typ vakcíny. Další informace a nápovědu získáte na webu Ministerstva zdravotnictví – ockodoc.mzcr.cz .

Tipy pro cestovatele – 23. 6. 2021

Vážení klienti, našli jsme pro Vás 2 užitečné webové stránky v případě cestování do zahraničí, což je v současnosti velmi aktuální téma:

1)Očkovací centrum Avenier připravilo přehledné stránky s informacemi souvisejícími s cestováním a onemocněním covid-19 u nás a ve světě. Najdete zde aktuality z ČR i zahraničí, přehledné informace dle destinací apod. https://postcovid.ockovacicentrum.cz/

2)Na stránkách Covid portál najdete informace primárně pro evropské země a rozcestník i pro další země. https://covid.gov.cz/situace/dovolena-2021 

Stáhněte si akuálně platný certifikát o očkování! – 4. 6. 2021

Vážení klienti, od úterý 1. 6. 2021, kdy byl spuštěn provoz webových stránek – http://ocko.uzis.cz, přestaly platit původní certifikáty o provedeném očkování proti covid-19. Pokud jste tedy obdrželi certifikát před spuštěním výše uvedeného odkazu, je nutné si stáhnout certifikát znovu. Postup pro stažení jsme pro Vás nachystali v letáčku zde.

Doporučený léčebný postup covid-19 – 15. 3. 2021

Vážení klienti, zde se můžete podívat na Doporučený postup Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP pro léčbu pacientů s onemocněním covid-19.

Informace pro pacienty covid-19 pozitivní – 2. 3. 2021

Připravili jsme přehledný souhrn základních informací pro covid-19 pozitivní pacienty. Stáhnout letáček si můžete na odkaze.

 

Aktuální informace Ministerstva zdravotnictví můžete sledovat zde.